Jak woda alkaliczna oddziałuje na organizm

Jak woda alkaliczna oddziałuje na organizm

1. Wysoki potencjał przeciwutleniający

Woda alkaliczna charakteryzuje się wysokim pH i uzyskuje właściwości przeciwutleniające - ujemny potencjał redukcji utleniania (ORP). Skupia także jony minerałów alkalicznych tj: wapń, potas, magnez, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Woda alkaliczna jest ogromnym źródłem przeciwutleniaczy, które oddają swoje wolne elektrony, aby zneutralizować negatywne skutki działania wolnych rodników tlenowych. Po połączeniu jonów wodoru z wody alkalicznej z oksydantami następuje neutralizacja wolnych rodników.

Nasycenie wody aktywnym wodorem powoduje, że staje się ona wodą „żywą” i ma właściwości takie jak zaobserwowane w słynnych źródłach: Lourdes we Francji, Tlacote w Meksyku, Nordenau w Niemczech, Nadana w Indiach, co potwierdzone zostało w badaniach naukowych.

Potencjał redukcji utleniania mierzony jest za pomocą wskaźnika ORP (ang. Oxidation Reduction Potential) wyrażonego w milivoltach (mV). Wartości powyżej zera oznaczają że woda ma właściwości utleniające.  Woda kranowa posiada ORP na poziomie od +150 do +300mV, napoje słodkie od +400 mV.

Woda alkaliczna posiada ORP na poziomie -900 mV, dzięki czemu dostarcza organizmowi wolnych elektronów, które przyłączają się do wolnych rodników i eliminują je z organizmu zmniejszając ich szkodliwy wpływ na organizm.

W konsekwencji zmniejsza się ryzyko mutacji komórek, wzmacnia system immunologiczny, ogranicza się proces starzenia i obumierania komórek.

Woda alkaliczna o pH 9,2 przyjmuje wartości ORP w przedziale -400 do -700 mV. Zawiera także od 0,3 do 0,5 mg wodoru cząsteczkowego.   Dla porównania w wodzie kranowej i w wodach mineralnych zawartość wodoru cząsteczkowego wynosi zawsze 0 mg/L.

2. Równowaga kwasowo - zasadowa

Wysokie pH wpływa korzystnie na utrzymanie równowagi kwasowo -zasadowej. Pierwiastki alkaliczne dostępne w wodzie alkalicznej w przyswajalnej, strukturyzowanej formie zapobiegają powstaniu zaburzeń metabolicznych procesu przemiany materii, które są bezpośrednią przyczyną wielu chorób (np. cukrzyca typu 2, dna moczanowa, osteoporoza).

Woda z kranu ma pH 6,8 - 7. Woda alkaliczna do codziennego spożycia ma pH 9,0 – 9,5. Płyn międzykomórkowy pH 7,8. Krew - pH 7,35 - 7,45.

3. Klastry wody

W wodzie tradycyjnej (z kranu, mineralnej) cząsteczki wody tworzą klaster złożony z 12 - 18 molekuł. W wodzie alkalicznej klaster wody alkalicznej tworzy tylko 6 cząsteczek i ma strukturę heksagonalną podobną do płynów ustrojowych człowieka. Polepsza to zdolność penetracji i nawodnienia organizmu, zwiększa zdolność do transportowania mikroelementów oraz skuteczność oczyszczania komórek z ubocznych produktów przemiany materii i rozpuszczania tłuszczów.

4. Niższe napięcie powierzchniowe cząsteczek

Napięcie powierzchniowe w wodzie alkalicznej jest dwukrotnie niższe niż wody kranowej. Ta cecha powoduje, że woda alkaliczna jest niejako bardziej ciekła. Dzięki temu woda alkaliczna ma większą zdolność do łączenia się z płynami ustrojowymi, co zwiększa przyswajalność wody przez organizm oraz zapobiega zbytniemu zagęszczaniu.

5. Lepsze dotlenianie - szybsza regeneracja

Woda alkaliczna posiada zwiększone ilości negatywnych jonów OH- co zwiększa dotlenianie komórek. Ma to duże znaczenie przy uprawianiu sportu któremu towarzyszy tworzenie się tzw. zakwasów - wytwarzany jest kwas mlekowy przez zbyt małą ilość tlenu we krwi i towarzyszący temu  i metabolizm beztlenowy.

Woda alkaliczna dzięki lepszemu natlenieniu komórek zmniejsza zakwasy oraz neutralizuje kwas mlekowy przyspieszając tym samym regenerację.

Oczyść swój organizm, wzmocnij układ odpornościowy

Zamów wodę alkaliczną

 

cookiesText