Woda alkaliczna Java - sklep internetowy

Woda alkaliczna zasadowa to woda o pH wyższym niż 7.5. Przeważnie woda mineralna i źródlana ma pH około 7. W niektórych miejscach zdarzają się źródła, w których woda posiada specyficzne właściwości, oraz podwyższone pH nawet powyżej pH 9. Do takiego źródła należy źródło wody Java na Podkarpaciu, której pH wynosi 9.2, i którą znajdziesz w naszym sklepie. W ofercie posiadamy również wodę VitalpH z Węgierskiego źródła w okolicach Hajduszoboszlo, a której pH wynosi powyżej >9.5.

Woda a zdrowie

Mówią Ci, że woda jest zdrowa i że trzeba ją pić.  Najlepiej minimum 1.5 litra dziennie. I to jest prawda. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza że potwierdzają to liczne badania.

Woda jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania wszystkiego co żyje. Stanowi nawet do 70% masy dorosłego człowieka, i ponad 80% masa noworodka. Można więc powiedzieć, że jesteśmy zbudowani z wody. Woda w dużej mierze odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu - uczestniczy w większości procesów zachodzących w naszym ciele.

Główne zalety wody

  • poprawia przemianę materii
  • oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji
  • utrzymuje odpowiednie pH komórek organizmu
  • odpowiada za wygląd skóry - nawilża i ujędrnia skórę
  • poprawia sprawność intelektualną i koncentrację
  • chroni przed chorobami nerek, serca, nowotworami, zaparciami i żylakami odbytu
  • pomaga w utrzymaniu ciąży zapewniając odpowiednie środowisko dla płodu
  • schładza temperaturę ciała w upalne dni lub w trakcie treningu fizycznego
  • redukuje bóle głowy wywołane zbyt małym nawodnieniem tkanki mózgowej
  • zapobiega bólom mięśni i stawów poprzez ich uelastycznienie
  • zmniejsza apetyt dając poczucie sytości
     

„Nie znam choroby, u podstaw której nie leżałoby niedotlenienie komórek”

Znany biochemik Otto Wartburg, laureat Nagrody Nobla.

Zalety wody alkalicznej

1. Zdrowsze kości

Według badań woda alkaliczna poprawia wchłanianie składników mineralnych poprawiając tzw. resporpcję. Przyczynia się to do zwiększenia poprawy gęstości kości i odnowę tkanki kostnej przeciwdziałając osteoporozie.

2. Pomocna przy zakwasach i wysiłku fizycznym

Woda alkaliczna zwiększa wytrzymałość na wysiłek oraz przyspiesza regenerację dzięki lepszemu nawadnianiu i szybszej utylizacji mleczanów odpowiedzialnych za zakwasy. Zostało to potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. W „Journal of the International Society of Sports Nutrition” opublikowano też badania, według których elektrolitowa woda o wysokim pH redukuje lepkość krwi po aktywności fizycznej. Pomaga to zmniejszyć napięcie w układzie krążeniowym wynikające z odwodnienia organizmu.

3. Zmniejsza ciśnienie krwi

Naukowcy z Szanghaju odkryli, że picie alkalicznej wody już przez trzy miesiące może obniżyć wysoki poziom cukru i cholesterolu we krwi. Podobnie działa na wysokie ciśnienie krwi, reguluje je, usuwając płytki miażdżycowe.

4. Chroni przed wolnymi rodnikami

Wolne rodniki to uszkodzone atomy, pozbawione jednego elektronu. Aby uzupełnić ten brak, atakują prawidłowe atomy. Proces ten nazywany jest stresem oksydacyjnym, a neutralizują go przeciwutleniacze. Woda alkaliczna dzięki ujemnemu potencjałowi redoks ma zdolność oddawania elektronów. Im współczynnik redoks (ORP) jest bardziej ujemny, tym woda ma większe właściwości redukowania ilości wolnych rodników, jest przeciwutleniaczem.

5. Dobra na zgagę

Zgaga to objaw tzw. refluksu kwasowego, który pojawia się kiedy soki trawienne cofają się do przełyku. Pojawia się uczucie pieczenia i bólu w klatce piersiowej. Jeśli taki stan trwa przez dłuższy czas może ona prowadzić do nowotworu przełyku. Badania opublikowane w „Annuals of Otology, Rhinology & Laryngology” pokazały, że na refluks bardzo pozytywnie wpływa właśnie woda alkaliczna o wysokim PH, która zatrzymuje enzym odpowiedzialny za tę przypadłość.
 

Jak woda alkaliczna oddziałuje na organizm

1. Wysoki potencjał przeciwutleniający

Woda alkaliczna charakteryzuje się wysokim pH i uzyskuje właściwości przeciwutleniające - ujemny potencjał redukcji utleniania (ORP). Skupia także jony minerałów alkalicznych tj: wapń, potas, magnez, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Woda alkaliczna jest ogromnym źródłem przeciwutleniaczy, które oddają swoje wolne elektrony, aby zneutralizować negatywne skutki działania wolnych rodników tlenowych. Po połączeniu jonów wodoru z wody alkalicznej z oksydantami następuje neutralizacja wolnych rodników.

Nasycenie wody aktywnym wodorem powoduje, że staje się ona wodą „żywą” i ma właściwości takie jak zaobserwowane w słynnych źródłach: Lourdes we Francji, Tlacote w Meksyku, Nordenau w Niemczech, Nadana w Indiach, co potwierdzone zostało w badaniach naukowych.

Potencjał redukcji utleniania mierzony jest za pomocą wskaźnika ORP (ang. Oxidation Reduction Potential) wyrażonego w milivoltach (mV). Wartości powyżej zera oznaczają że woda ma właściwości utleniające.  Woda kranowa posiada ORP na poziomie od +150 do +300mV, napoje słodkie od +400 mV.

Woda alkaliczna posiada ORP na poziomie -900 mV, dzięki czemu dostarcza organizmowi wolnych elektronów, które przyłączają się do wolnych rodników i eliminują je z organizmu zmniejszając ich szkodliwy wpływ na organizm.

W konsekwencji zmniejsza się ryzyko mutacji komórek, wzmacnia system immunologiczny, ogranicza się proces starzenia i obumierania komórek.

Woda alkaliczna o pH 9,2 przyjmuje wartości ORP w przedziale -400 do -700 mV. Zawiera także od 0,3 do 0,5 mg wodoru cząsteczkowego.   Dla porównania w wodzie kranowej i w wodach mineralnych zawartość wodoru cząsteczkowego wynosi zawsze 0 mg/L.

2. Równowaga kwasowo - zasadowa

Wysokie pH wpływa korzystnie na utrzymanie równowagi kwasowo -zasadowej. Pierwiastki alkaliczne dostępne w wodzie alkalicznej w przyswajalnej, strukturyzowanej formie zapobiegają powstaniu zaburzeń metabolicznych procesu przemiany materii, które są bezpośrednią przyczyną wielu chorób (np. cukrzyca typu 2, dna moczanowa, osteoporoza).

Woda z kranu ma pH 6,8 - 7. Woda alkaliczna do codziennego spożycia ma pH 9,0 – 9,5. Płyn międzykomórkowy pH 7,8. Krew - pH 7,35 - 7,45.

3. Klastry wody

W wodzie tradycyjnej (z kranu, mineralnej) cząsteczki wody tworzą klaster złożony z 12 - 18 molekuł. W wodzie alkalicznej klaster wody alkalicznej tworzy tylko 6 cząsteczek i ma strukturę heksagonalną podobną do płynów ustrojowych człowieka. Polepsza to zdolność penetracji i nawodnienia organizmu, zwiększa zdolność do transportowania mikroelementów oraz skuteczność oczyszczania komórek z ubocznych produktów przemiany materii i rozpuszczania tłuszczów.

4. Niższe napięcie powierzchniowe cząsteczek

Napięcie powierzchniowe w wodzie alkalicznej jest dwukrotnie niższe niż wody kranowej. Ta cecha powoduje, że woda alkaliczna jest niejako bardziej ciekła. Dzięki temu woda alkaliczna ma większą zdolność do łączenia się z płynami ustrojowymi, co zwiększa przyswajalność wody przez organizm oraz zapobiega zbytniemu zagęszczaniu.

5. Lepsze dotlenianie - szybsza regeneracja

Woda alkaliczna posiada zwiększone ilości negatywnych jonów OH- co zwiększa dotlenianie komórek. Ma to duże znaczenie przy uprawianiu sportu któremu towarzyszy tworzenie się tzw. zakwasów - wytwarzany jest kwas mlekowy przez zbyt małą ilość tlenu we krwi i towarzyszący temu  i metabolizm beztlenowy.

Woda alkaliczna dzięki lepszemu natlenieniu komórek zmniejsza zakwasy oraz neutralizuje kwas mlekowy przyspieszając tym samym regenerację.

keyboard_arrow_down

Na co pomaga woda alkaliczna

Dlaczego my

Blog

cookiesText